O ENZOFORNI

Manufaktura ENZO FORNI to rodzinna firma, która od samego początku swego istnienia zapragnęła oferować klientom w Polsce prawdziwe włoskie piece do pizzy, które są nieodzownym elementem każdej włoskiej pizzerii i restauracji. Prawdziwe znaczy z autentycznych materiałów sprowadzonych z Włoch, budowane zgodnie z tradycja i ściśle opracowaną technologią. Piec do pizzy opalany drewnem ENZO FORNI to mieszanka sprawdzonych materiałów z nowym designem. Dbamy by tradycja, która dla nas jest na pierwszym miejscu szła ramię w ramię z nowym wzornictwem. Nasze piece mają być funkcjonalne, oszczędne, niezawodne oraz piękne.

Piece ENZO FORNI znane są z wyjątkowo wytrzymałej izolacji pod paleniskiem jak i nad kopułą pieca. Zapewnia to wysoką wydajność i duży stopień kumulacji ciepła. Sklepienie zostało tak wykonane, by zapewnić prawidłowy wir gorącego powietrza wewnątrz pieca. Ponadto nasze piece mają warstwę wulkaniczną pochodzącą z wulkanu Vesuvius – położonego na Półwyspie Apenińskim, nad Zatoką Neapolitańską. Ta specjalna warstwa magazynuje dodatkową energię, zapewniając dodatkowe ciepło w godzinach szczytu w momencie, gdy jest to najbardziej potrzebne.

Nasza wiedza i doświadczenie pozwala nam służyć pomocą dla klientów którzy już prowadzą restauracje lub dopiero zamierzają ją otworzyć. Dzięki współpracy z renomowanymi szefami kuchni oferujemy realne wsparcie od wyboru właściwego rozmiaru pieca po skomponowanie menu i wybór dostawców.